Sulama Malzemeleri

Kategori: Uncategorized | 0

Sulama Malzemeleri

Günümüzde yerleşim alanlarının çoğu apartman tarzında olduğu için bahçeli ev sahibi olmak giderek zorlaşıyor. Müstakil ve bahçeli bir evde ikamet etmek özellikle büyük şehirlerimizde bir lüks olarak karşımıza çıkıyor. Bahçesinde çeşitli bikri ve meyve yetiştirmek isteyen kişiler ya evinde biraz uzaklıkta bir arsa kiralıyorlar ya da bahçeli ev arayıp buluyorlar. Bahçeli bir evde organı sebze ve meyve yetiştirmek ve sağlıklı beslenme açısından da çok önemli bir konudur. Hobi olarak da pek çok kişi bahçede sebze ve meyve yetiştiriciliği yapmaktadır. Meyve ve sebze yetiştirirken sulama işleminin çok önemli olduğunu belirtmek gerekir. Burada kullanacağınız sulama malzemeleri de aynı derecede önemlidir.

Sulama Malzemeleri Nelerdir

Özenle yetiştirdiğiniz çiçeklerinizi, sebzelerinizi ve meyvelerinizi sularken kullanabileceğiniz çeşitli sulama malzemeleri mevcuttur. Bu sulama malzemeleri aynı zamanda farklı sulama metotları olanaklarını da sunmaktadır. Bahçe sulama malzemeleri içerisinde en çok tercih edilen bir tanesi damla sulama sistemidir. Damla sulama sistemi daha çok sıralı dizilmiş olan bitkilerde, ekili alanlarda ve çiçek saksılarını sularken tercih edilin bir sulama malzemesidir. Yağmurlama sisteminde kullanılan sulama malzemesi ise daha çok çimleri sularken kullanılır. Bu sistemde elle sulamaktan sıkılan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Sulama işleminde kullanılan ve en çok tercih edilen sulama malzemeleri ise aşağıda sıralanmaktadır:

  • Fıskiye Sprey Başlıklar , Nozullar, Rotor Başlıklar  ve Damlatıcılar
  • Mekanik Vanalar, Selenoid Vanalar, Vana kutuları,Filtreler
  • Pe 100 Borular
  • U-Pvc Borular
  • U-Pvc Ek Malzemeler
  • Hortum ve Hortum Bağlantı Aparatları
  • Kontrol Üniteleri
  • Sulama Setleri
  • Hortum Tabancaları

Söz konusu malzemeler arasında yer alan sulama bilgisayarı; sulama işleminin periyodik aralıklarla yapılmasını sağlamaktadır. Böylece bahçeniz otomatik bir şekilde sulanabilmektedir. Yine sulama hortumları; bahçelerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Hortum bağlantı aparatları; bahçenin her yanının sulanmasında etkili olmaktadır.

Sulama Malzemeleri Hakkında

Bahçe sulamak için pek çok yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi de otomatik sulama sistemi ile yapılan sulamalardır. Otomatik sulama sistemlerindeki sulama malzemesiise farklıdır. Otomatik sulama sistemleri genellikle elektrik ya da pil ile çalıştırılmaktadır. Bahçesine gidemeyeceği ya da tatile giden kişiler genellikle otomatik sulama yöntemi ile bitkilerini sularlar. Bu tarz sistemler sayesinde bahçeniz çok kısa bir zamanda sulayabilirsiniz. Ayrıca sulanmayan bölgede kalmaz. Bu nedenlerden ötürü büyük bahçesi olan kişiler genellikle otomatik sulama sistemlerini tercih etmektedir. Bilindiği üzere diğer yöntem hortumla elde sulamaktır. Burada ihtiyaç duyulan sulama malzemesi bir hortum ve akan bir musluktur. Bu yöntem küçük bahçelerde etkilidir ancak büyük bahçeler için tavsiye edilmez.

Sizde Peyzaj alanlarınız için ihtiyacınız olan Sulama Malzemeleri için  bizi arayarak En uygun fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın